Cudowne szkło z Podkarpacia rodem

szyby samochodowe

Panele fotowoltaiczne na dachu samochodu to aktualnie nic już nadzwyczajnego, ale produkujące energię szyby w samochodzie, to dopiero nowość! Taki rodzaj szyb wymyśliła i wkrótce wprowadzi do produkcji firma ML System spod Rzeszowa (Zaczernie).
Odpowiednio przygotowane szyby samochodowe ze szkła laminowanego będą produkować energię elektryczną. Ta energia będzie mogła zasilać akumulatory i być wykorzystana przez układ klimatyzacji, chłodzenia czy świateł mijania.

Energia wytwarzana może być zarówno w czasie jazdy, jak i postoju. Oznacza to koniec zmory nagrzanego auta na nasłonecznionym parkingu. Szyby ze szkła laminowanego sprawią, że samochód będzie się mniej nagrzewał, a jednocześnie pobierając energię ze słońca będzie można bezkarnie korzystać z włączonej klimatyzacji także na postoju. W dodatku bez szkody dla środowiska. A ile mniej ofiar w postaci psiaków pozostawionych w upalny dzień w zamkniętym aucie na parkingu.

szyby samochodowe

Homologację firma ML System już ma. Z aktualności publikowanych na stronie firmy wynika, że dobrze rokują przygotowania do produkcji w ramach projektu Quantum Glass. W nowej hali, w której produkcja ruszy z początkiem 2020 roku mają być produkowane także szyby samochodowe z tego cudownego szkła. Cudownego, bo jest ono kolejnym krokiem milowym w eliminacji paliw kopalnych do wytwarzania energii.

Źródło: ML System, geek week, wnp

O gadżecie, który dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo Twoje i Twojego auta  w czasie parkowania przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *