Absurdalne przepisy czyli przepisowa „jazda bez trzymanki”. Cz.1.

przepisy USA

Jest takie powiedzenie, że co kraj, to obyczaj. Można je z powodzeniem zastosować w przypadku zbioru przepisów drogowych. Niektóre przepisy są tak absurdalne, że aż trudno uwierzyć w ich istnienie i aktualność. Przytaczając niektóre z nich z góry zaznaczamy, że nie weryfikowaliśmy ich osobiście. Pochodzą z różnych zbiorów dostępnych w internecie.

USA
Najbogatsze w absurdy w prawie drogowym, zarówno pod względem ilości, ale i jakości wydają się być Stany Zjednoczone Ameryki. Tam, jak wiadomo każdy ze stanów rządzi się własnymi prawami.

To jedziemy:

1. Na Alasce zabrania się przewożenia psa przywiązanego do dachu auta. Niech spada, jak się sam nie utrzyma, co tam…

2. Jadąc autem w Pensylwanii w razie napotkania na drodze konia i zauważenia, że on boi się samochodu należy natychmiast zatrzymać się i przykryć auto płachtą.

3. W niektórych miastach można poruszać się po drogach publicznych na zwierzętach, na Florydzie przepisy nie wymieniają tu żadnych ograniczeń. Czyli, przykładowo, można na kocie…

 

przepisy USA4. W San Francisco, by swobodnie jeździć na słoniu wystarczy go trzymać na smyczy, a w Nevadzie zakazane jest jedynie wjeżdżać nim na autostradę.

5. Za parking zwierzęcia należy uiścić opłatę, jak za pojazd.

 

 

6. W Kalifornii zabronione jest skakanie z samochodu na samochód, jeśli oba jadą z prędkością powyżej 65 mil na godzinę (ok.104 km/h). Zatem – zwalniać i skakać do woli!

7. W stanie Kansas w mieście Wichita, aby zgodnie z obowiązującym prawem pokonać skrzyżowanie, kierowca powinien zatrzymać się, wyjść z auta i oddać w powietrze 3 strzały ostrzegawcze.

8. W stanie Alabama w trosce o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, obowiązuje zakaz prowadzenia auta z bandażem na oczach. Dlaczego w innych stanach ten zakaz nie obowiązuje? Dziwne…

9. Alabama i Nowy Orlean. Tutaj nadal funkcjonuje przepis mówiący o tym, że kobieta może prowadzić jedynie małe auto, ale tylko wówczas, gdy przed samochodem idzie mężczyzna i wymachuje czerwoną flagą ostrzegając o tym innych użytkowników drogi.

10. W stanie Minnesota goryle mogą podróżować w samochodzie, ale tylko na siedzeniu pasażera. Kierowcom przewożącym te zwierzęta na tylnym siedzeniu grozi ogromna grzywna.

Sprawdź również: pomysły na biznes w branży motoryzacyjnej

przepisy USA

To chyba najoryginalniejsze przepisy w USA. Tutaj przeczytasz o zaangażowaniu stanu Karolina Północna w jak najbardziej poważną akcję skierowaną do kierowców, którą jako firma transportowa popieramy w całej rozciągłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *