Hyper i Lux przyspieszenie

Hyper i Lux przyspieszenie

Świat przyspiesza

Właśnie obwieszczono, że niejaki Elon Musk po spektakularnym udanym wystrzeleniu rakiety w kosmos będzie drążył pod ziemią. Między Waszyngtonem a Nowym Jorkiem powstanie tunel, którym pojedzie Hyperloop One. Superszybki pojazd kapsułowy, którego projekt został wyłoniony w konkursie. Brali w nim udział także polscy studenci, którzy, choć nie dostali się do finałowej trójki, to osiągnęli spory sukces uczestnicząc w testach u samego Elona w Stanach.
Ostatecznie wygrał zespół z Niemiec. Najlepsze prototypy kapsuł (takie chyba jeszcze modele – zabawki) mknęły z prędkościami 300 -320km/h, a Hyperloop One będzie docelowo osiągał prędkość 960 km/h.

Kraj przyspiesza

Rodzime Narodowe Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z PKP też przygotowuje rewolucję transportową. Na miarę naszych sił i możliwości. Program Luxtorpeda.
Innowacyjny tabor, same nowości techniczne (made in Poland, a jakże) i nasze pociągi rozpędzą się do 230km/h. Ale to nie koniec. Kolejnym krokiem będzie takie dostosowanie taboru, by mógł mknąć z prędkością 300km/h. Wartość programu badawczego to min. 100 mln zł.
Luxtorpeda – to brzmi dumnie!

Hyper i Lux przyspieszenie
Speed

Źródło: logistyka.wnp.pl, money.pl, tvn24bis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *