Wielce przydatny gadżet dla zawodowych kierowców

gadżet dla zawodowych kierowców

Tajwańska firma Transcend Information Inc. wprowadziła niedawno na rynek swój nowy produkt – Transcend DrivePro 550, dwuobiektywowy rejestrator jazdy dla zawodowych kierowców.

Kamerki i wideorejestratory sprawdzają się na tyle, że stały się właściwie standardowym wyposażeniem w samochodzie, np. w USA obowiązkowym. Wciąż udoskonalane, pełnią rolę czarnej skrzynki. W towarowym transporcie drogowym zwiększają bezpieczeństwo jazdy i przewożonego ładunku, co ma znaczenie dla zawodowych kierowców zwłaszcza.

Dzięki DrivePro550 można nie tylko rejestrować w dobrej jakości to, co dzieje się na drodze i wewnątrz auta, nawet w całkowitej ciemności. Można łączyć się przez Wi-Fi z dedykowaną aplikacją, można używać trybu parkingowego, który uruchomi kamerę w razie wykrycia jakiegokolwiek ruchu, gdy my będziemy daleko od naszego pojazdu. Ma także kilka funkcji bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo jazdy, takich jak wysyłanie ostrzeżenia, gdy pojazd zacznie zjeżdżać z pasa ruchu lub gdy zbliży się za bardzo do auta jadącego przed nim i regularnie przypomina prowadzącemu o wymaganym czasie odpoczynku, a także o włączeniu świateł, gdy czujnik wyłapie słabsze warunki.

Sprawdź również: wypożyczalnia samochodów osobowych SUV

Oprogramowanie DrivePro 550, oprócz odtwarzania posiada także funkcję sortowania, dzięki której klipy wideo można łatwo znaleźć według nazwy pliku, daty nagrania lub grupy plików. DrivePro Toolbox zawiera również funkcję zrzutu ekranu pozwalającą na przechwytywanie pojedynczej klatki. W modelach DrivePro z odbiornikiem GPS / GLONASS urządzenie wyświetla przejeżdżaną trasę na mapach podczas odtwarzania nagranego wideo.

 

Źródło: transcend-info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *